Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Nejčastější dotazy

Zde se pokusíme odpověděť na vaše nejčastější dotazy k tandemovým seskokům.

Je tandemový seskok nějak věkově, váhově či jinak omezen?

Téměř každý, od 8-mi do 100 let od 20-ti do 100 kg se základní fyzickou zdatností může skočit. Není potřeba zvláštní lékařská prohlídka.

A co v případě zvláštních zdravotních či fyzických podmínek?

Pokud si nejste jisti Vašimi zdravotními či hmotnostními okolnostmi rádi Vám poradíme. Jde zejména o Vaši bezpečnost. Vhodná je i konzultace s lékařem. Tandemový seskok je dostupný širšímu okruhu lidí, než si možná myslíte. Vždyť s námi dokonce skákali i vozíčkáři!

Co s sebou?

Stačí tenisky a pohodlné oblečení odpovídající aktuálnímu počasí. Kombinézu, ochranné brýle, popřípadě rukavice a kuklu Vám zapůjčíme. Vysoká obuv není třeba.

Jak celá akce dlouho trvá?

Včetně přípravy zabere celý seskok asi 1 hodinu. Avšak vzhledem k nevyzpytatelnosti meteorologických podmínek Vám doporučujeme si na celou věc rezervovat alespoň hodiny dvě. Na vyhlídkové terase s osvěžujícím nápojem v ruce a s výhledem na ladně přistávající a skokany to bude jistě čas příjemný.

Jak náročné je přistání?

Moderní námi používané padáky jsou skvěle řiditelné a umožňují náš let v okamžiku přistání téměř zastavit. Pouze se v sedě sklouzneme po trávě. Normálně je dopad měkčí než skok ze židle.

Je to bezpečné?

Statisticky je bezpečnost parašutismu srovnatelná s jinými rekreačními sporty, jako je třeba sjezdové lyžování. Kouzlo tandemového skákání je však v tom, že v TOM nejste sami. Váš tandempilot již má za sebou mnoho tisícovek bezpečných přistání. Říká se, že na parašutismu je nejnebezpečnější cesta na letiště.

Co když mám brýle nebo kontaktní čočky?

Žádný problém. Dostanete ochranné brýle, které padnou přes Vaše dioptrické popřípadě ochrání Vaše kontaktní čočky.

Budu se bát?

Obavy pociťuje při svém prvním seskoku padákem každý člověk. Velmi, velmi záleží na Vašem průvodci. Okamžitě po opuštění letounu je však nervozita vystřídána vlnou euforie.

Co když se padák neotevře?

Je to velice nepravděpodobné, ale kdyby náhodou, tak Vaše padáková souprava obsahuje i padák záložní. Příprava na takovou situaci je součástí tréninku tandemového pilota a její řešení je rutinní záležitostí. Záložní padáky smí být zabaleny pouze speciálně vyškoleným padákovým technikem. Všechny naše padákové systémy jsou vybaveny automatickým zabezpečovacím přístrojem. Je zkonstruován tak, aby v případě nejvyšší nouze záložní padák otevřel automaticky.

Co když je počasí pro seskoky nepříznivé?

V případě sporného počasí určitě před výjezdem zavolejte. Plán seskoku buď upravíme, nebo společně naplánujeme náhradní termín.

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS