Vyhledat text

Pražský maraton

V tradičním květnovém termínu se v Praze konal další ročník Volkswagen Prague Marathonu.
2012_05_20_01

Na start na Staroměstském náměstí se postavili mezi téměř 11 000 běžců i naši již zkušení maratonci Andrea, Monika a Petr. Maratonskou premiéru si zde odbyl Pepa. Běžcům přálo počasí, které bylo téměř ideální. Teplota kolem 10 stupňů, polojasno a jen chvílemi slabý vítr.

Natěšená Andrejka chvíli před startem :-)

2012_05_20_13

Pohled ze Staroměstské věže.Z tisíců běžců vyzařovala neskutečná energie.

2012_05_20_03

Vyhrál Deressa Chimsa z Etiopie v druhém nejlepším čase pražského závodu 2:06:25. „Věřil jsem si. Věděl jsem, co mám natrénováno, že mám na dobrý výkon. Pomohl jsem roztáhnout pacemakerovi čelní skupinku a pak jsem šel za vítězstvím. Jsem spokojen,“ řekl. Naopak elitní žena Lydia Cheromei vzdala na 38. km. V úvodu nasadila strhující tempo a dlouho běžela sama, ale když ji doběhla svěřenkyně stejného trenéra Agnes Kiprop, úplně vyčerpaná dál nevydržela. „Řekla mi jen, klidně běž sama, mám problémy zkus to,“ vykládala vítězka. Cílovou bránu protnula v čase 2:25:41.

Vedoucí skupinka

2012_05_20_04

Mezi muži skončili na dalších stupních vítězů keňští běžci – Stephen Tum byl nadšený z druhého místa ve svém druhém maratonu. Stejně i Philemon Limo, třetí v maratonské premiéře. „Pochopil jsem, že maraton není snadný. Hodně jsem se naučil, musím trénovat ještě víc a víc.“ Na skvělém šestém místě doběhl Julius Arile Lomerinyang, keňský běžec, který teprve před šesti lety vyměnil samopal AK47 a místo v bojové guerille za běžecké boty a tréninkový kemp v Americe. A natáčely se o něm i v Praze záběry do filmu. Druhou ženou byla Flomena Chepchirchir z Keni a třetí Meseret Debele z Etiopie.

Trasa opět vedla i přes Karlův most

2012_05_20_08

Na vlně nadšeného povzbuzování domácích diváků si pro český mistrovský titul, ale hlavně olympijský limit pro Londýn doběhl Liborův bratranec Jan Kreisinger. Na třináctém místě v čase 2:16:26 ho splnil jen o tři vteřiny! „Super, super, super,“ radoval se v cíli. V čase 03:49:51 dokončila na 2016. místě svůj první maraton 39letá bývalá fotbalová hvězda Pavel Nedvěd.

Pepa se téměř celou trať držel oficiálního vodiče

2012_05_20_05

A jak jsme se umístili mezi 5.624 běžci, kteří viděli maratonský cíl?

1974. Josef Stolín 3:43:40
2005. Monika Jurášková 3:44:41
2968. Andrea Vytasilová 4:01:29
3066. Petr Říman 3:59:11

(Pozn.: pořadí v cíli je podle startovního času a jednotlivé časy jsou reálné - od skutečného proběhnutí startem)

Monika s úsměvem probíhá cílem

2012_05_20_09

Andrea probíhá cílem a je připravená ihned rozdávat interview :-)

2012_05_20_15

Pepa chvíli po doběhnutí

2012_05_20_14

Petr má za sebou svůj 7. maraton

2012_05_20_12

Pepa zaběhl při své premiéře čas, v který před startem ani nedoufal. Monika si vylepšila osobní rekord a Petr se konečně dostal pod čtyři hodiny. Tak jen Andrejka, i přes moc pěkný čas, netajila v cíli drobné zklamání z času těsně nad plánované čtyři hodiny. Odměnou jí ale byl v cíli nabídnutý mikrofon a mohla své bezprostřední pocity z trati sdělit plnému Staroměstskému náměstí. Velmi sympatické byly v cíli i osobní gratulace od ředitele závodu Carla Capalba.

Organizace závodu s dostatečným množstvím občerstvovacích stanic neměla chybu

2012_05_20_06

2012_05_20_07

Tak zase za rok na startu!!! Snad nás zde bude i více (že ano Zuzko, Libore...?) :-)))

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 20. 05. 2012 | 8253 přečtení | Informační e-mail