Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Kbelská 10

Běžecké jaro odstartovalo sezonu ve Kbelích a Relative Team u toho nemohl již tradičně chybět. Na startovní listině a posléze i ve výsledkové se jméno našeho klubu objevilo hned 3x.

2015031001


A jak to letos viděl Petr:

Slunečné počasí, téměř bezvětří a teploty okolo 13 stupňů. Co víc si běžec může přát, zvlášť první březnový víkend. „Kbelskejm“ prostě všechno hrálo do noty a také to ze začátku vypadalo, že pořadatelům přes rekordní účast vše klape. Vyzvedávání čísel i triček bylo s minimálními frontami, parkovacích míst dostatek a řazení do koridorů dle výkonnosti mi přišlo také OK. Po startovním výstřelu se masa běžců rozběhla vcelku bezproblémově, žádní pomalíci se kupodivu nenacpali do předních řad.
První problémy nastaly na hranici prvního kilometru. Zapípaly mi hodinky, stejně tak běžcům kolem, ale kilometrovník nikde? „Co se děje? „Objevil se až asi o 200 m dál. Vodiče na 45:00 to zřejmě také zmátlo. Já měl tempo dle hodinek cca 4:19 a vodič mizí v dáli přede mnou...“ Čemu mám teda věřit?“ Docela mě to rozhodilo, tempo se snažím držet dle hodinek, ale samozřejmě jsem to přepálil. Další kilometrovníky taky posunuté a měřící koberec na 5 km samozřejmě taky. U občerstvení velikosti kempinkového stolku vidím vytvářet se frontičku. „Po 23 min běhu ve 13 stupních se jít napít? No nevím.“
Tady někde mě dobíhá Libor, povídat si moc nechce a mizí mi vepředu. Já začínám cítit přepálený začátek a 7-9 km přetrpím. Asi to bylo do kopce či co, vůbec celá trať mi připadala do kopce, čím to asi bude? Ale pozor devátý kilometr se opravdu zdvihá, naštěstí přichází desátý (tady už se údaje z hodinek a kilometrovníků shodly) a začíná závěrečné klesání. Přidávám co to jde a do cíle vbíhám s vylepšeným osobákem o více než 4 minuty. Opírám se o zábradlí, přemýšlím, jestli zvracet či ne a přichází Libor. Vypadá už odpočinutý a pomalu snad i osprchovaný. Teď by si povídal a nechápe, že omotaný kolem zábradlí mu nejsem schopen odpovídat.
Krom nezvládnutých kilometrů pořadatelům vše dobře dopadlo. Jen ještě vyřešit frontu na občerstvení po závodě. A Libora snad předběhnu příště!


Petr se svojí novou týmovou kolegyní Lenkou

2015031003


Petr se tímto závodem rozloučil s Relativem Teamem a přestoupil do ambiciózního klubu SK Babice , kde si našel trenéra a se kterým již delší dobu trénuje. Děkujeme za dosavadní reprezentaci a přejeme hodně štěstí a rychlý nohy! :-)

Бергамот — вечнозелёное дерево, высотой от 2 до 10 м. Ветви с длинными, тонкими, острыми колючками длиной до 10 см. Листья бергамот свойства с характерным ароматом очерёдные, черешковые (черешки с небольшими крыльями линейной формы), кожистые, яйцевидно-продолговатые или эллиптические, заострённые, сверху зелёные, блестящие, снизу — более светлые, слегка зубчатые, волнистые. Цветки крупные, очень душистые, одиночные или собранные в немногоцветковые пазушные пучки, обоеполые, белые или пурпурные, с сильным приятным запахом. Цветёт в марте — апреле. Плод — шаро- или грушевидной формы, изменчивые по величине, с пупком и остающимся на нём булавовидным столбиком длиной в 1 см и больше, золотисто-жёлтые, с гладкой толстой трёхслойной оболочкой, богатой эфирным маслом. Мякоть состоит как бы из ряда легко расщепляемых сегментов, внутри которых расположены немногочисленные семена. Имеет приятный кисловатый вкус. Плоды созревают в ноябре — декабре. Дерево рано и обильно плодоносит, но слабо морозостойкое[6]. Распространение и экология Производство главным образом ограничено Ионическим побережьем провинции Калабрия в Италии, до такой степени, что это — символ всей области. Бергамот выращивается на средиземноморском побережье, где состав почвы и температура наиболее благоприятны (Испания, Греция и Франция)[6], а также на плантациях в Аргентине, Бразилии и штате Джорджия (США). В Таиланде часто продается очень похожий каффир-лайм (папеда ежеиглистая).[источник не указан 329 дней] Культура получила развитие с начала XVIII века, когда эфирное бергамотное масло нашло применение в парфюмерии, а затем в микроскопической технике[6].

Eva s Honzou a Liborem

2015031002


Kompletní výsledky závodu

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 10. 03. 2015 | 4932 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS