Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Bedfords Indoor Skydiving

Konec zimy se konečně blíží a tak jsme se vydali před nadcházející parašutistickou sezonou do větrného tunelu v anglickém Bedfordu zlepšit naše vzduchopadací dovednosti.


Jako dopravce do Velké Británie jsme zvolili SkyEurope Airlines. Tato nízkonákladová letecká společnost nám připravila horké chvilky hned nadvakrát. Nejdříve stornovali náš večerní let a tak jsme byli přinuceni k přebukování letenek na první ranní let. Do tunelu jsme se ale moc těšili a tak jsme zrušili naplánovaný středeční pracovní program a na letiště jsme se vypravili v době, kdy snad i popeláři ještě spí. V Ruzyni jsme se dokonce všichni sešli v naplánovanou hodinu (opravdu nikdo nezaspal), posnídali Pilsner Urguell a protože se blížil čas odletu vydali jsme se k letadlu. Už když jsme ho uviděli tak nám moc do smíchu nebylo. Pronajatý obouchaný Boeing 737-300 společnosti Bulgarian Air opravdu důvěru nevzbuzoval a již na první pohled bylo zřejmé, že nejlepší roky má dávno za sebou.Bohužel naše zdání se ukázalo jako oprávněné. Asi po 20 minutách letu, kdy nám už bylo divné, že stále nestoupáme do běžné letové hladiny, nás ani moc nepřekvapilo hlášení kapitána o poruše podvozku letadla a o nuceném přistání zpět v Praze. Padáky jsme sebou neměli a tak jsme k naší velké nelibosti museli i s letadlem po padesátiminutovém "vyhlídkovém" letu nečekaně sednout na plochu letiště v Ruzyni.

Při přiblížení na přistání, když jsme se v duchu již rozloučili se všemi blízkými, jsme si slíbili, že případné přežití musíme ihned zapít. Přistání se naštěstí povedlo a tak jsme poctivě začali plnit slib. Aspoň jsme si tak zpříjemnili pětihodinové čekání na náhradní letadlo. Na letišti jsme se ještě dozvěděli aktuální informaci o zřícení tureckého Boeingu 737 u Amsterodamu.

Náhradní Airbus A320 již naštěstí na letiště v Lutonu u Londýna doletěl a objednané taxi nás asi po hodině jízdy konečně vysadilo před bedfordským tunelem.Po ubytování přímo v budově tunelu následoval večerní briefing, kde jsme se dozvěděli informace o létání v tunelu, přesný rozvrh tréninku a každému byl přiřazený osobní kouč. Dále jsme si všichni ujasnili na co chceme trénink létání zaměřit. Vláďa s Tomášem se celý kemp věnovali tréninku RW4. V letošní sezoně je doplní Michal Prochor (PS: Michale musíme se domluvit, kdy budeš mít tu čest přinést řádně ošpuntované zápisné :-))) ) a na čtvrtý post nyní probíhá výběrové řízení. Relative Team má na své členy vysoké nároky a dostat se do něho není opravdu jednoduché. Pepa se chce i nadále věnovat převážně skákání pro radost, případně zaujme pozici týmového kameramana a tak zdokonaloval individuální dovednosti.

VláďaTomášPepaMichalPříprava s šéftrenérem GejzouSledování a hodnocení vlastních výkonů ve chvílích volnaVečerní zhodnocení a rozebrání dne se neplánovaně protáhlo dlouho do noci. Ještěže jsme před zavřením bufetu prozřetelně nakoupili zásoby piva. Navíc bylo nutné dopít zásoby kořalky z letištního Free Shopu.

Instruktoři Gejza s JurouVláďa, Standa a TomášBedfordský větrný tunel se nalézá za městem v bývalém vojenském výzkumném ústavu. Mimo vertikálního tunelu pro parašutisty se zde nalézá ještě horizontální větrný tunel stáje F1 RedBull a již nepoužívaný a zdevastovaný hypersonický tunel, kde se údajně dosahovalo rychlosti až 1,7 machu.

Tunel pro skydiveryBudova RedBull racing FORMULE ONE TEAMuPozůstatky nadzvukového tunelu
Na závěr určitě patří poděkování nejen organizátorovi tréninkového kempu Gejzovi, ale i ostatním koučům Jurovi, Berymu, Vaškovi a Markovi. Jejich koučing podle našeho názoru neměl chybu a určitě si to před příští sezonou rádi zopakujeme.

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 28. 02. 2009 | 3342 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS