Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí

Evropský pohár v Paraski 2010

Již tradičně se každou zimu scházejí příznivci parašutismu a lyžování na závodech v paraski.
2010_02_10_01

Evropský pohár byl letos pouze dvoukolový. První závod se konal v rakouském Gosau a druhý v německém Oberammergau. Oproti minulým ročníkům chyběl v termínovém kalendáři třetí závod konaný v Itálii. V italském Predazzo-Bellamonte se letos v polovině března uskuteční Světový pohár a Mistrovství Evropy.

2010_02_10_05

2010_02_10_03

Gosau, 15.-17. leden 2010

Českou republiku reprezentovala tři družstva a premiérově jsme měli zastoupení i na snowboardu v podobě Břetislava Brodského. "A družstvo" mužů ve složení Pavel Taršinský, Radim Bednář, Radek Šíma a Petr Chládek v soutěži družstev skončilo třetí. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Pavlovi Taršinskému, který skončil šestý. Mezi ženami skončila na výborném druhém místě Andrea Šanovcová.

Podrobné výsledky poháru jsou na stránkách organizátorů.

2010_02_10_07

2010_02_10_02

Oberammergau, 22.-24. leden 2010

Ve druhém kole Evropského poháru v německém Oberammergau obsadil tým ve složení Šíma, Chládek, Lednik a Jiroušek celkové páté místo mezi 14 soutěžícími družstvy. V soutěži jednotlivců startovalo 53 závodníků. Libor Jiroušek a Tomáš Lednik vybojovali třinácté místo se shodným počtem 701 bodů. Další z našich byl na 16. místě Radek Šíma. Petru Chládkovi, který se umístil nejlépe z našeho týmu v obřím slalomu, se méně dařilo v seskoku na přesnost a musel se spokojit s konečným třicátým místem.

Podrobné výsledky soutěže jsou opět na stránkách organizátorů soutěže.

2010_02_10_04

V celkovém hodnocení družstev letošního ročníku Evropského poháru obsadil český reprezentační A tým čtvrtou příčku. Nepodařilo se mu tak obhájit loňské vítězství. V jednotlivcích skončil nejlépe Pavel Taršinský a to na začátku druhé desítky. Mezi dvacet nejlepších se vešel už jen Radek Šíma. Andrea Šanovcová brala za účast pouze v prvním kole celkovou "bramborovou" medaili a ani ona tak neobhájila loňské zlato.

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 10. 02. 2010 | 3355 přečtení | Informační e-mail