Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Krnovskou stuhu ovládli arabští parašutisté

Netradiční hosty přivítal parašutistický závod Krnovská stuha. Na letišti pod Cvilínem závodil kromě moravské špičky také paratým ze Spojených arabských emirátů. Svěřenci trenéra Jiřího Blašky v otevřeném závodě dominovali a s minimálními odchylkami doskoku obsadili všechny medailové pozice. Domácí parašutisté se umístili ve středních patrech startovního pole.


Populární Krnovskou stuhu výrazně ovlivnilo deštivé počasí. Organizační tým nechtěl riskovat bezpečnost startujících a předem avizovaný víkendový program se nakonec smrskl na jediný den. „Měli jsme program rozdělený na dva dny, ale v sobotu se vůbec neskákalo. V neděli jsme odskákali šest kol z plánovaných sedmi,“ vysvětlil pořadatel Ladislav Horák. „Můžeme říct, že program soutěže jsme vzhledem k podmínkám zvládli skvěle,“ dodal.

Parašutisté ze Spojených arabských emirátů opanovali Krnovskou stuhu jak v soutěži jednotlivců, tak mezi družstvy.

Otevřený parašutistický závod v seskoku na přesnost opanovali reprezentanti ze Spojených arabských emirátů. V konkurenci bezmála čtyř desítek soupeřů zvítězil s odchylkou doskoku pouhých šesti centimetrů Jousuf Hajdar. S minimální ztrátou obsadili zbylé medailové příčky jeho reprezentační kolegové. Jak vysvětlil Ladislav Horák, úspěch arabských skokanů není žádným překvapením. „Sportovní výkonnost arabské státní reprezentace je na podstatně vyšší úrovni než náš běžný parašutista,“ pokračoval.

parasutista-bruntalsky_denik

V první desítce závodu jednotlivců se jména arabských závodníků objevila hned sedmkrát. Jejich nadvládě úspěšně vzdoroval pátý Vladislav Říha z Olomouce, šestá Šárka Blašková a konečně osmý Pavel Sedláček. „Byli jsme důstojnými soupeři,“ dodal Horák.

Na krnovském letišti bojovali také domácí skokani. Zdeněk Chylík a Jiří Pospíšil obsadili v kategorii dvoučlenných družstev střední patra startovního pole. Populární parašutistická soutěž Krnovská stuha byla zároveň posledním dějstvím celosezonního Moravského poháru. Z titulu mistra Moravy se nakonec radoval Vladislav Říha. Reprezentant olomouckého paratýmu potvrdil svůj triumf prvním místem a těsným náskokem dvou centimetrů na Šárku Blaškovou.

Výsledky Krnovská stuha OPEN
Přesnost přistání družstva: 1. UAE 1 (odchylka 38 cm), 2. UAE 3 (57 cm), 3. PK Olomouc (58 cm).
Přesnost přistání jednotlivce: 1. Jousuf Hajdar (6 cm), 2. Mohamed Obaid (8 cm), 3. Ahmad Matar (9 cm).

Výsledky Krnovská stuha
Přesnost přistání družstva: 1 místo PK Olomouc 1 (58 cm), 2. Dukla 1 (117 cm), 3. PK Hranice (172 cm).
Přesnost přistání jednotlivce: 1. Vladislav Říha (13 cm), 2. Šárka Blašková (15 cm), 3. Pavel Sedláček (16 cm).

Výsledky Moravský pohár
Přesnost přistání družstev: 1 místo PK Olomouc 1, 2. PK Hranice, 3. PK Ostrava.
Přesnost přistání jednotlivce: 1. Vladislav Říha (PK Olomouc), 2. Roman Fousek (PK Hranice), 3. Pavel Sedláček (PK Olomouc).

Autor: Bruntálský a krnovský deník / Jaroslav Spišák

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 28. 08. 2008 | 3144 přečtení | Informační e-mail | Zdroj: http://bruntalsky.denik.cz

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS