Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Paragolf na Floridě

V prvním únorovém týdnu jsme se v rámci pracovní cesty na konferenci NANOG konané v Miami rozhodli zastavit i na nějaké té dropzoně. No uznejte sami - copak lze letět v zimě na Floridu bez padáku?
2011_02_01_01

Takže si polovina Best of Relative teamu sbalila padák a v neděli ráno vyrazila na letiště. S padákem jsme nikdy předtím letecky necestovali, byli jsme tedy plni napětí jak to proběhne. Přece jen, brát si padák na palubu dopravního letounu je skoro až provokace. Ještě víc jsme se bavili tím, že u Delta Airlines je přítomnost padáku na palubě přímo vyžadována (nelze jej odbavit jako zavazadlo). Že by nedůvěra ve vlastní letadla? :)
Cesta proběhla bez problémů, padáky prošly veškerou sekuritou na letištích a bezpečně dorazily i s námi do Miami, kde ale musely posečkat dva dny do konce konference. Ve středu jsme se pak přesunuli přes Kennedy Space Center do Orlanda a tím začala relaxační část naší výpravy. Čekaly nás tři dny volného času a tak plán předpokládal tři různé DZ ze seznamu Sebastian – Space Center Skydive – Z-Hills a DeLand.

Skydive Sebastian s golfovým hřištěm v okolí

2011_02_17_07


První v seznamu Skydive Sebastian byl díky svému umístění na pobřeží velkým favoritem a tak jsme ho i díky každodenímu provozu zařadili hned na čtvrtek. Brzo ráno jsme vyzvedli z půjčovny naleštěného mustanga a vyrazili na první výlet po silnicích státu Florida.

Půjčený Mustang

2011_02_17_02


Celkový dojem z řízení byl báječný. Řidiči se chovají na české poměry maximálně ohleduplně, nikdo nebliká, netroubí a celý provoz je perfektně plynulý. Cestou se nám bohužel začalo kazit počasí a tak nám při příjezdu do Sebastianu bylo již jasné, že z toho žádné velké skákání nebude. Plni očekávání jsme ale i tak vtrhli na manifest, kde se nás ujala (jak jsme zjistili později) taky skydiverka Andrea. Vyřešili jsme administrativu, podepsali 25x vzdání se jakýchkoli soudních sporů s provozovatelem, ale hlavně zjistili, že skydiveři jsou opravdu na celém světě stejní a ničím se neliší od těch u nás. Hodinu jsme si pokecali a byli na zítřek pozvání na akci ParaGolf, kterou tam konali prvně a všichni se ni moc těšili. Plánovaným cílem byl bodovaný seskok na místní golfové hřiště a odehrání 9ti jamek :) Toto jsme si už kvůli našim v ten moment golf hrajícím kolegům nemohli odpustit a tak jsme slíbili účast.

Breefing před seskokem

2011_02_17_03


Předpověď nám přála a tak jsme druhý den při příjezdu již viděli přistávat první výsadku. U manifestu potkáváme Luise, kterého známe z Příbrami... svět je malý. Navíc ještě potkáváme polský pár, který si tam přijel skočit tandem (jediný toho dne) až z New Yorku. Hlásíme se hned do druhého startu za půl hodiny a ten si doopravdy užíváme. Seskok nad pobřežím Floridy za krásného počasí je opravdu zážitek.

Konečně ve vzduchu...

2011_02_17_06


Alča :)

2011_02_17_05


Trefila při přistání jamku?

2011_02_17_08


Po přistání se hned začínáme zajímat o ParaGolf a kolem poledne jdeme na věc. Sraz je na golfovém hřisti v klubu, kam se všichni auty postupně přesouváme. Těžko si představit větší střet kultur... natěšení skydiveři hold mezi bezchybně oblečené golfisty úplně nezapadnou :) Venku je již téměř 80 stupňů, takže toho na sobě zase tak moc nemáme, ba někteří jsou i bosí... je to hold drahý koníček a je třeba přinášet oběti. Instruktáž probíhá přímo na fairway manažerem hřiště. Ukazujeme si překážky, domlouváme směr náletu, poslední zatáčky a pak již jsou kostky vrženy. Auta necháváme na parkovišti, Luisovým mikrobusem se vracíme zpátky na DZ a jdeme hned na start.

Alča a ACMik

2011_02_17_01


Z letadla jdeme ze třetího úplně poslední, v posledních vteřinách před výskokem dostávám ještě od kolegy do úschovy mobilní telefon a už jsme venku. Otevíráme prakticky za letadlem a to nám díky výšce náletu 1800 metrů nad zemí dává nádherný výhled i dost času si ho užít. Prostor ve vzduchu patří jen nám, ostatní již jsou na zemi a nebo právě přistávají. Několik minut si užíváme letu a už bezpečně přistáváme ve vymezeném prostoru. Golfisté nám tleskají a jsou rádi, že můžou znova hrát. My plni nadšení vyklízíme pole a po nákupu nezbytných triček a nášivek i Sebastian.

Zabalit o odjíždíme. Na příští zimu vážně zvažujeme návrat.

2011_02_17_04
Autor: ACMik

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 17. 02. 2011 | 2942 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS