Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí

Paraski 2009 - Bormio

O víkendu 13.-15. února byl závěrečným třetím kolem zakončen letošní ročník Evropského poháru v paraski. Čeští parašutisté vítězi v celkovém pořadí!!!
Paraski-Bormio 2009-nahled

Poslednímu závodu v italském Bormiu bohužel nepřálo počasí a v průběhu druhého kola byla z důvodu silného větru ukončena skokanská část a započítávalo se tak pouze první kolo a obří slalom. Z českých reprezentantů se nejvíce dařilo Martinovi Gablovi, který vyhrál zkrácenou skokanskou část a umístil se na výborném 7. místě. Kompletní výsledky závodu jsou na stránkách www.paraski.org.

Podle pravidel se musí odskákat minimálně dvě kola, aby se výsledky mohli započítat do celkového pořadí EP. Proto se tento poslední závod do celkového pořadí nezapočítával.

V celkovém hodnocení letošního ročníku Evropského poháru v soutěži družstev získal český A tým první místo. V prvních dvou kolech nasbírali v rakouském Gossau a německém Oberammergau stejný počet bodů jako německé družstvo a dělí se tak o zlato.

Vlevo vzadu A družstvo mužů

Paraski-Bormio 2009

Mezi ženami letos ukázala nejlepší výkony Andrea Šanovcová a přivezla si tak z letošního ročníku Evropského poháru v paraski také zlatou medaili!