Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí

Paraski 2009 - Gosau

Ve dnech 16.-18. ledna 2009 začal v rakouském Gosau letošní ročník Evropského poháru v paraski. A naši reprezentanti hned zaznamenali úspěch!
Paraski-Gosau 2009-náhled

Jedná se o jedinou disciplínu ve skydivingu vyžadující zimní podmínky. Soutěže v paraski se skládají ze dvou disciplín. První je klasická parašutistická disciplína - přesnost přistání. Skáče se ale v náročných horských podmínkách a doskokový terč je umístěn přímo na sjezdovce. Druhá část závodů se odehrává na lyžích mezi brankami a je jí obří slalom.

Paraski-logo

Nyní již k avizovaným výsledkům: Andrea Šanovcová obsadila mezi ženami výborné druhé místo. Mezi muži se z našich parašutistů nejvíce dařilo Pavlovi Taršinskému, který skončil na osmém místě. Radim Bednář byl desátý a první patnáctku celkového pořadí uzavřel Martin Gabla. V soutěži družstev skončil český A tým (Šíma, Bednář, Gabla, Taršinský) na pěkné druhé příčce. B tým (Kumžak, Černý, Pigl, Chládek) byl na šestém a C tým (Palo, Heinz, Šanovcová, Franz) na devátém místě. Celkem se zúčastnilo 16 čtyřčlenných družstev. Kompletní výsledky a další informace jsou na webu pořadatelů závodu.

Paraski-Gosau 2009_6

Paraski-Gosau 2009_2

Paraski-Gosau 2009_3

Paraski-Gosau 2009_4

Paraski-Gosau 2009_7

Další závody v paraski se konají 23.-25.1. v německém Oberammergau. Letošní ročník Evropského poháru uzavře klání v italském Bormiu v polovině února. Informace o těchto akcích naleznete opět na webu Relative Teamu.

,

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 24. 01. 2009 | 3632 přečtení | Informační e-mail