Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Parašutista přežil pád ze 2 kilometrů

Známý parašutista James Boole zázračně přežil téměř dvoukilometrový pád na zasněžený skalní sráz.
James Boole-nahled

Tragická událost se šťastným koncem se udála loni v Rusku při natáčení dokumentárního filmu o parašutismu. James natáčel při seskoku jiného parašutistu.

James Boole


"Kolega mi měl dát signál, jak vysoko jsem nad zemí, ale upozornil mě příliš pozdě. Na otevření padáku jsem měl dvě vteřiny," popsal nyní Boole britskému deníku The Sun, jak k nehodě došlo. James spadl z necelých dvou kilometrů volným pádem o rychlosti 160 km/h na zasněžené skalní úpatí. K přežití mu pomohla tzv. "ptačí kombinéza" neboli wingsuit, která parašutistovi umožní vysokou dopřednou rychlost na úkor rychlosti vertikální i částečné otevření padáku, které ho aspoň trochu zbrzdilo.

James v akci

James Boole

I přes četné zlomeniny, pohmožděniny a vyražené zuby pád zázračně přežil. Členové týmu ho převezli do moskevské nemocnice, kde byl zafixován do korzetu a následně transportován domů. Vyšetření naštěstí nepotvrdilo žádné vážné vnitřní zranění. "Strašně jsem se bál, mohl jsem mít vnitřní poranění, mohl jsem umřít. Myslel jsem na to, že bych měl někomu říct svá poslední slova," vzpomíná na bezprostřední chvíle po pádu a dodává: "Lidé mi to říkají pořád, ale teď se skutečně cítím jako nejšťastnější muž na světě."

Video z (ne)šťastného seskoku


Dvaatřicetiletý strojní inženýr James Boole se parašutismu věnuje od roku 1997 a má za sebou více než 1600 seskoků z letadla a 800 BASE skoků. V minulosti se podílel na natáčení dokumentárních pořadů o parašutismu například pro televizní stanici BBC. Mezi jeho další koníčky patří sportovní potápění, jízda na snowboardu a kolečkových bruslích.


Foto: www.air2air.it

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 19. 05. 2009 | 2874 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS