Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Pět zajímavých rekordů

Vybrali jsme pro Vás několik zajímavých rekordů ze světa parašutismu. Největší sestava, nejdelší a nejrychlejší volný pád...

Největší formace při volném pádu
Největší formace se povedla spojit při volném pádu v roce 2006 nad Udon Thani v Thajsku. Ve formaci bylo zapojeno 400 parašutistů z 31 zemí, kteří měli zhruba 80 sekund na sestavení naplánované sestavy. Výsadek se uskutečnil z pěti letadel C-130s thajského královského letectva.

Nejdelší let na padáku horizontálně se zemí
Americký parašutista Nick Batch překonal na letošním mistrovství světa v létání na padácích v JAR světový rekord ve vzdálenosti. Parašutista těsně nad zemí musí proletět vstupní branou a poté se mu měří délka k prvnímu dotyku se zemí. Nový rekord Nick ustanovil na neuvěřitelných 169,61 metrů.
Nick_Batch

Předchozí rekord držel od roku 2007 Jason Moledzki z Kanady se 150,72 metry.

Nejdelší volný pád
V srpnu 1960 kapitán Joseph Kittinger uskutečnil seskok z horkovzdušného balonu z výšky 31 kilometrů (102800 ft.). Teplota vzduchu zde byla 94 stupňů pod nulou a volný pád, při kterém dosáhl rychlosti neuvěřitelných 982 km/h, trval čtyři a půl minuty. Kittinger při svém rekordním pokusu použil stabilizační padáček a proto mu mezinárodní letecká federace (FAI) tento pokus neuznala.
Joseph_Kittinger

Po neúspěšném pokusu Michela Fourniera z května letošního roku oficiálně zůstává v platnosti rekord Augena Andreeva (1962) z výšky „pouhých“ 24,5 kilometrů.

Nejvíce seskoků během 24 hodin
Majitel dropzony v Greensburgu (USA) Jay Stokes zde zvládl v roce 2006 absolvovat 640 seskoků během jediného dne. Ke svému rekordu měl k dispozici tři letadla a jeden seskok musel absolvovat průměrně během 2,25 minuty.
Joy_Stokes

Nejdelší base jump
I další zajímavý rekord shodou okolností vznikl v roce 2006. Australští manželé Glenn Singleman a Heather Swan seskočili z 6672 metrů vysoké hory Meru Peak v Nepálu. Neskákali z úplného vrcholu, ale z vhodného místa ve výšce 6604 metrů nad mořem. Tím stanovili světový rekord v BASE jumpu. BASE je disciplína při které se nepoužívá letadlo ale skáče se z míst pevně spojených se zemí. Nejčastěji z výškových budov, mostů, různých vysílačů a skal. Výstup na horu jim trval celých 22 dní. Dolů se dostali během pouhých dvou minut.
Mera_Peak

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 13. 12. 2008 | 3939 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS