Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Rychlejší než letadlo - rekordní přelet přes záliv Galway Bay

Wing Suit - Ueli Gegenschatz
Gegenschatz-Irsko-nahled

Překonáním zálivu Galway Bay v Irsku Ueli Gegenschatz ušetřil peníze za let - Dne 3. června 37letý švýcarský expert na pojištění přeletěl přes Galway Bay, záliv na západním pobřeží Irska, což za normálních okolností není nijak šokující zpráva. Ueli Gegenschatz se rozhodoval pro překonání 17,6 kilometrové vzdálenosti mezi letadlem, helikoptérou či podobným dopravním prostředkem, ale nakonec pro svoji přepravu použil jednoduchý létající oblek. A náhodou získal světový rekord pro nejdelší přelet v takovémto obleku v historii.

Kromě toho muž podobný Supermanovi při přeletu z Inis Mór přes Galway Bay na regionální letiště Connemara poblíž Inverin vyhrál značně nevyrovnaný duel. Gegenschatz, který vyskočil z letadla ve výšce 4500 metrů, překonal stejnou vzdálenost za kratší čas než britsko-normanské dopravní letadlo z ostrovů Aer Arrann. Zatímco letadlu pro přepravu pasažérů trval přelet vzdálenosti 17,6 kilometrů přesně sedm minut, švýcarský sólo letec přistál na letišti za 5:45 minut. Průměrná rychlost během jeho rekordního pokusu byla 250 km/h, jeho poměr klouzání (poměr mezi ztracenou výškou a uskutečněnou vzdáleností) byl kolem 1:4.


BASE skokan s batohem plným rekordů

"Měl jsem docela štěstí s větrem v zádech," vysvětluje člen Red Bull Acro týmu svoji závratnou rychlost. Zrovna nedávno Gegenschatz uskutečnil také BASE jump z Eiffelovy věže v Paříži, před dvěma roky seskočil během jednoho dne ze švýcarských hor Eiger, Mönch a Jungfrau. Na reportérovu otázku, co považuje za nejsilnější emocionální zážitek z jeho šíleného irského seskoku Gegenschatz suše odpoví: "Ten výhled nebyl vůbec špatný."

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 04. 07. 2008 | 2489 přečtení | Informační e-mail | Zdroj: www.redbull.cz

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS