Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Seskok na Letenskou pláň v Praze

Víťa Podoubský pro velký úspěch zorganizoval po dvou letech opět seskok na Letenskou pláň v Praze. Zájem byl veliký a skokuchtivých se sešlo na tři výsadky. A u toho Relative Team samozřejmě nemohl chybět :-)
2011_12_26_14

Naplánovanému termínu na sobotu 17. prosince počasí předcházejících dní a ani předpověď moc nepřály. Zataženo s nízkou oblačností, teploty těsně nad nulou a silný vítr nikomu (mimo neuvěřitelně optimistického Víti) optimismu nepřidávaly. I když jsme tomu, že si opravdu skočíme moc nevěřili, tak jsme se v plném počtu dostavili na domluvený sraz na Letné. Zde se konal krátký briefing a obhlídka doskokové plochy. Podle předpovědi měl vítr odpoledne trochu slábnout. Po seznámení s prostředím jsme se přesunuli na místo startu na letiště do Letňan. Zde na nás už čekala výsadková AN-2.

Očekávané slábnutí větru pořád nějak nepřicházelo a někteří nedočkavci si čekání zkrátili seskokem na místním letišti. Aspoň si tak vyzkoušeli sílu čerstvého prosincového větru :-) Kolem 14 hodiny padlo rozhodnutí, že lepší už to dneska nebude a jde se do toho. Pár slabších jedinců (třeba já :-))) ) odmítlo do celkem silného větru jít. Ostatní se začali připravovat na seskok. Nicméně přípravy přerušila blížící se sněhová přeháňka doprovázená fujavicí a bylo definitivně rozhodnuto o přeložení na neděli. I vítr už měl být podle rosniček slabší.

Sobotní seskok na letišti v Letňanech

2011_12_26_01


V neděli jsme se probudili do slunečného dne a vítr...? Vítr kupodivu vůbec nefoukal. Již značně natěšeni na mimořádný seskok dorážíme na sraz v klubovně Aeroklubu letňanského letiště. Nicméně než se všichni sejdeme, začíná vítr jako naschvál opět sílit. Mimo jiné nás zde bohužel zastihuje smutná zpráva o úmrtí Václava Havla. Po chvilce čekání se přesouváme na Letnou zhodnotit situaci přímo na místě přistání. Vítr je o trochu slabší než v sobotu a navíc fouká podél pláně směrem od Pražského hradu a nehrozí turbulence jako v sobotu, kdy foukalo šikmo přes budovy vedle stadionu Sparty. Vracíme se na letiště a opět čekáme na předpovídané odpolední zeslabení větru. To se již tradičně nekoná. Z důvodu nasouvající se nízké oblačnosti nad Prahu se okolo 14 hodiny rozhoduje o rychlém startu za 15 minut. Jsme v druhé výsadce a tak máme dost času na přípravu. Z letiště sledujeme první start a stoupání letadla někde nad Palmovkou do požadovaných 1300 m. Tato výška je minimální, v které může jednomotorové letadlo nad centrum Prahy. Během chvilky se "Andula" vrací pro nás a jdeme na to, hurááá!!!

Vysočany se Sazka Arenou

2011_12_26_02


Již samotný let nad Prahou je pro nás neobvyklý a krásný zážitek. Sledujeme letadla na sousedním vojenském letišti ve Kbelích, Sazku Arénu ve Vysočanech, Karlín, Žižkov, centrum a již se blížíme k Letné. Vzhledem k silnému větru vyskakujeme až 1,5 km za přistávací plochou, či-li přímo nad Pražským hradem.

Vysazovač vyhlíží správné místo pro opuštění letadla

2011_12_26_03


A už padáme :-)

2011_12_26_05


Při samotném volném pádu nám ve výhledu přímo na hrad překáží první z mraků nízké oblačnosti. I tak se kocháme pohledem na Dejvice, Holešovice, Letnou, řeku Vltavu a samotné centrum Prahy. V 1000 metrech nad terénem otevíráme padáky a nyní už pod mrakem se těšíme neuvěřitelně nádherným pohledem na chrám Sv. Víta a Pražský hrad přímo pod námi. Prostě bomba!!! Moc lidí tento pohled zatím asi nemělo a jen tak mít nebude...

Na padáku přímo nad Pražským hradem

2011_12_26_04


Vyklesáváme někde nad Hradčanskou, ve 300 metrech to otáčíme po větru podél Letné. Během chvilky jsme nad doskokovou plochou, děláme poslední zatáčku proti větru a jsme na zemi.

Alča nad Letnou

2011_12_26_06


2011_12_26_07


2011_12_26_08


Luboš

2011_12_26_09


Danny

2011_12_26_15


Nadšení po přistání

2011_12_26_13


Chvíli nemůžeme rozdýchat mimořádně silný zážitek, následuje vzájemné vyprávění, čekání na kolegy z posledního třetího startu a společné focení.

Relative Team
Pepa, Danny, Alča, Luboš

2011_12_26_11


Skupinové foto "účastníků zájezdu"

2011_12_26_16


Děkujeme Víťovi a Kamile Podoubským a Paraklubu Olymp Praha za výborně zorganizovanou akci a uz se těšíme na příště. Třeba na silvestrovský seskok na Strahov...


Foto: Ruda Herák, Pepa. Video: Václav Volf

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 26. 12. 2011 | 2915 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS