Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


Tux Tux Hintertux

Skákání koncem listopadu nepřálo počasí a protože jsme všichni sportovci tělem i duší (o čemž svědčí již na první pohled naše vypracovaná těla) tak jsme se vydali na lyže na rakouský ledovec Hintertux.

Celý zájezd pak probíhal ve třech rovinách:

1. sportovní
O sportovním charakteru naší výpravy již vypovídaly drobnosti jako praktické sportovní zavazadlo vhodné především na vysokohorské túry i dostatečná zásoba tekutin a lehce stravitelných potravin.


Těžko byste v celém lyžařském středisku hledali lyžaře s vytříbenější technikou. Ale vzhledem k tomu, že jsme jezdili na samé hranici lidských možností i fyzikálních zákonů tak jsme se nevyhnuli ani několika pádům.

Relative Team jak ho ještě neznáte.Protože jsme byli díky Mrakově nedočkavosti každé ráno první na sjezdovce tak jsme jí měli přibližně dvě hodiny i s čerstvě napadaným prašanem jen pro sebe.

Teprve poté se k nám na kopci přidaly různé reprezentační týmy na brzký ranní trénink. Po několika dalších hodinách se na sjezdovkách začali objevovat i ostatní příznivci lyží a snowboardů.

2. vylepšování česko-rakouských vztahů
Na zlepšení česko-rakouských vztahů nepříznivě poznamenaných Temelínem jsme mimořádně intenzivně zapracovali hned po příjezdu s panem domácím se sympatickým jménem Josef :-)


Vláďa s Pepou pochopili, že reprezentovat naší republiku ani Relative Team pouze na sjezdovce nestačí. Ochotně se ujali nelehkého úkolu a začali vylepšovat názory o ČR každé odpoledne na oblíbené místní diskotéce u dolní stanice lanovky.

Zde to opravdu žilo a vydržet přísun alkoholu od spřátelených soudruhů z NDR, SRN i Rakouska vyžadovalo kolikrát větší odhodlání a úsilí než ze sebe v tu dobu vydávali Tomáš s Luďkem nahoře na kopci.

O atmosféru se zde staral DJ s úžasnými místními hity. Opravdu nechápeme jak je možné, že například Helmut aus Mallorca se svým hitem Tux Tux Hintertux není v popředí všech světových hitparád.


Všímavější jedinci určitě poznali kde byl klip natočen.


3. rozšíření jazykových znalostí
Musíme přiznat, že zpočátku nám s jazykovou bariérou pomohly i Plzeňská 12° a Captain Morgan. Ale především rychlokurz německého jazyka pod vedením výtečného němčináře Vládi nás posunul o pěknou řádku lekcí dále.

Díky tomu jsme se neuvěřitelně "rozšprechtili" a nedělalo nám problémy vůbec žádné téma. Probírali jsme politiku, auta i ostatní radosti a strasti obyvatel EU. Došlo nejen na vtipy, ale i na nejtvrdší překladatelské oříšky tipu "kolik višní tolik třešní...".

Do diskuze v němčině se pouštěli hlavně Pičusové Vláďa s Pepou. Mrak s Luďkem se sice moc nezapojovali, ale když už se zapojili, tak to opravdu nemělo chybu. Některé jejich hlášky určitě vstoupí do historie Relative Teamu:

Mrak: Du zwei trottle - oslovení pana domácího se nám sice nepodařilo přeložit, ale pan domácí opravdu koukal a uznale pokyvoval hlavou.

Luigi: Čuchen Sie bitte - Přivoň si k tomu rumu.Pro neznalé němčiny na závěr přidáváme několik frází, bez kterých se nelze obejít prakticky v žádné situaci a sami jsme je použili v téměř každé konverzaci:

Meine auto ist Porsche - Mám Porsche

Ich bin tschechische Student und ich habe keine Geld - Jsem český student a nemám žádné peníze

Das ist eine grosse Katastrofe - To je v prdeli

Ja ja ich komme, ich komme! - Jojo už budu, už budu!

Spritzt meine Gesicht - Postříkej mi obličej

Zwei Bier - Dvě piva

Noch einmal - Ještě jednou

Zur Gesundheit - Na zdraví

Captain Morgan - Captain Morgan


| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 01. 12. 2008 | 5372 přečtení | Informační e-mail

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS