Relative Team - home
Menu
Kontakty
E-mail: team@relativeteam.eu
Tel.: +420 776263010
Fax: +420 226210206

Relative Team
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kdo je online
Neznámý čtenář
Vyhledat text

Předpověď počasí


V klání nebylo poražených

V uplynulém týdnu mezi 5. až 7. srpnem 2009 se v Prostějově uskutečnilo sportovní setkání výsadkových veteránů.
2009_08_13_06

Přestože se jednalo o, v pořadí již druhé, sportovní klání, kde se všichni snažili vybojovat co nejlepší výsledek, mělo toto setkání také společenský význam. Bylo dojemné sledovat setkání kamarádů, kteří spolu prožili tu kratší, tu delší část života. Věkový průměr účastníků vysoko převyšoval 60 let, výjimkou nebyli členové družstev ve věku nad 75 let a mezi ženami nad 65 let. Příjemným zjištěním bylo i to, že jim léta neubrala na vitalitě a dobré náladě.

2009_08_13_01

Všichni do jednoho dodrželi termín příjezdu, který byl ve středu v podvečer. Celý tento večer byl provázen radostí nad setkáním. Nikdo nezapomněl alespoň na malou insignii, která charakterizovala vojáka - parašutistu. Ať už to byly červené barety, maskáče, nášivky, odznaky. Každý byl hrdý na svoji příslušnost ke zbrani a na svůj klub, který zastupoval. Povídání nebralo konce a z několika stanů se ozývalo až hluboko do noci. Slovenština splynula s češtinou v jeden jazyk.

2009_08_13_02

Ve čtvrtek vše ráno začalo slavnostním nástupem. Na ploše spolu stály Kluby výsadkových veteránů ze Slovenska, Čech a Moravy. Zúčastnilo se na sto dvacet závodníků ve třiceti družstvech. Nesmíme zapomenout ani na jejich doprovod. Podpořit veterány přišli také první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Josef Prokš, velitel prostějovské 601. skupiny speciálních sil plukovník Milan Kovanda a zástupci Prostějova - starosta Jan Tesař, místostarosta Miroslav Pišťák a předseda Klubu vojenských výsadkářů SR Anton Múdrý.

2009_08_13_03

Setkání zahájil předseda Klubu výsadkových veteránů Jindřich Starý, a poté již se rozběhla celá řada soutěží, jako hod granátem na cíl, seskok padákem, střelba ze vzduchovky, střelba lukem, hod šipkami, veslování na trenažéru, jízda zručnosti vojenským automobilem nebo rozborka a sborka samopalu vz.58. Všichni vložili do soutěže veškerou energii a um. Bez výjimky, všichni dosáhli výborných výsledků. Nebylo poražených. Pro ty, kteří již nemohli absolvovat tandemový seskok, bylo připraveno letadlo, které účastníkům nabídlo seznamovací lety nad Prostějovem a jeho okolím.

2009_08_13_04

V pátek pořadatelé na slavnostní zakončení rozdali medaile nejlepším jednotlivcům a družstvům. Na prvním a druhém místě se v celkovém pořadí umístnil Klub výsadkových veteránů z Prostějova a na třetím místě holešovský klub. Všichni zúčastnění, kteří na památku dostali účastnický list a odznak, se už těší na příští rok, kdy se již počtvrté uskuteční další z pravidelných setkání výsadkářů, které se koná pravidelně jednou za pět let v Hamrech na Prostějovsku a potkají se na něm členové Klubů výsadkových veteránů z České a Slovenské republiky. Před pěti lety, v roce 2005, se jich sešlo více jak čtyři sta.

2009_08_13_05


Autor: Miloš Sklenka - předseda Aeroklubu Falcon Air Prostějov

| Autor článku: Josef Stolín | Vydáno dne 13. 08. 2009 | 2636 přečtení | Informační e-mail | Zdroj: www.army.cz

Český pohár RW4
Flattr
Spolupracujte s námi
Rádi by jste zde zveřejnili článek nebo informace z vaší dropzony?

Máte námět na článek?

Něco vám zde chybí?

Chcete zde inzerovat?

Máte zájem o spolupráci?

              ...kontaktujte nás
Naši partneři
© Relative Team, využití obsahu jen po domluvě s provozovatelem webu | Vytvořeno v redakčním systému phpRS | RSS